Návštěva Sárinky se SMA

Další velmi důležitou novinkou je, že kamarádka Míša se spojila s paní Alenkou, což je maminka Sárinky a ta má stejnou nemoc jako já, přesto, že již není schopna sama dýchat, oslavila své 12té narozeniny v dobrém zdraví a hlavně s radostí ze života, protože má kolem sebe milující a obětavou rodinu.  Zde můžete vidět Sárinku: http://sarakalisova.cz/ . Paní Alenka nám předala spoustu důležitých a užitečných rad a informací. Oni za těch 12 let již vyzkoušely vše, co se dalo a jejich rady jsou jediné správné. Poradila, co je pro mne v tuto chvíli nejdůležitější a na co si dát pozor.

Přestože se na nožičky nepostavím, má mi maminka koupit botičky. Musí být kotníčkové, ale aby netlačily na kotníčky, musí mít pevnou podrážku, ale přitom lehounké. Má mi je dávat třeba na celou noc, aby se mi nedeformovala nožička a držela ve správném tvaru.

Další velmi důležitá rada je, že nesmím sedět, protože již nyní se mi bortí nejen páteř, ale má to špatný vliv na celé tělíčko. Musel by být speciální postroj. Další radou je včasný nákup Ambuvaku, protože dechová nedostatečnost může přijít prakticky kdykoliv, tak aby mamka byla připravena na mou záchranu do příjezdu sanitky. Také mi má prý maminka dopřávat vždy plnou vanu vodičky, abych si v ní mohla tělíčko uvolnit. A to fakt miluji, z toho mám obrovskou radost, když si můžu plavat. Kdo ale zaplatí tu vodu??? Mám si prý koupit i podložku s bublinkovou lázní, protože ty masážní bublinky jsou pro moje svalíky velmi prospěšné. Na to už se také moc těším. Snad mamka koupí.

Nejdůležitější radou od paní Alenky je doporučení jedné pražské kliniky, která se zabývá celostní medicínou. Od doby, kdy Sárinku začali léčit tam, dělá prý obrovské pokroky. Sárinka užívá jejich přírodní léčiva, které jsou prý daleko účinnější než Ammonaps a také o hodně levnější. Už se strašně těším, až mě mamka s Míšou objednají a díky sbírce od vás všech si to budu moci dovolit. Všem moc děkuji, vaše Viktorka.